آموزشی
اموزشی
نکات مهم آموزشی
- جدیدترین شماره تماس و اطلاعات شخصی خودرا حتما در سیستم گلستان وارد نمائید.(کلیه مشخصات می بایست دقیقا منطبق با شناسنامه باشد همزه- مد و ...در صورت وجود هرگونه مغایرت به آموزش دانشگاه اطلاع دهید.)
-درهرترم دانشجو مجاز است صرفاً یک عنوان درس از گروه معارف أخذ نماید.فقط در ترم آخر امکان اخذ سه عنوان وجود دارد و بیشتر از آن امکان پذیر نمی باشد.]اندیشه1و2 ،فرهنگ و تمدن ،اخلاق، انقلاب و دانش خانواده و....[
- در هرترم بر اساس لیست ارائه درس رشته خود بدقت عمل نمائید.
-کلیه دانشجویان در ترم فرد ملزم به اخذ دروس ترم فرد و در ترم زوج ملزم به اخذ دروس ترم زوج میباشند،وصرفا دانشجویانی که ترم آخر یا ورودی نیمسال دوم اند و یا سقف واحد آنها تکمیل نمی گردد با مراجعه به آموزش و درخواست کتبی پس از تایید کارشناس مربوطه می توانند اخذ نمایند.
- حضور در کلاسهای عملی الزامی است.(دو سوم از کل کلاس ها)
- تشکیل پرونده فیزیکی الزامی است لذا در اسرع وقت نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمائید.
-زمان ثبت نمره عملی دروس تمام عملی و بخش عملی دروس تئوری- عملی قبل از شروع امتحانات می باشد.
- دانشجویان آقا که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند (ورودیهای 90و بعد آن) تنها پنج سال مهلت دارند دوره تحصیلی را به پایان برسانند و تنها دو نیمسال مجازند از مرخصی یا عدم مراجعه استفاده کنند ،در غیر اینصورت اخراج می شوند.
-رعایت سقف واحد و پیش نیاز دروس به جز ترم آخر حتی در صورت عدم خطای سیستم گلستان الزامی است.
- سقف واحد : معدل زیر 12 ترم بعد حداکثر14واحد و بالای 12 حداکثر 20 واحد و بالای 17 حداکثر24 واحد درسی می توانند اخذ نمایند.
- حداقل واحد برای دانشجویان خانم و دانشجویان آقا دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ، حداقل 8 واحد می باشد.
- دانشجویان ترم آخر جهت بررسی وضعیت تحصیلی به واحد آموزش مراجعه نمایند.
- به کلیه دانشجویان توصیه می شود یک ماه قبل از امتحانات پایان ترم با مراجعه به پورتال پیام نور قسمت برنامه­ریزی آموزشی از صحت منبع درسی خود اطمینان حاصل کنند.
-در صورت غیبت در امتحانات پایان ترم نیازی به ارائه گواهی پزشکی نمی باشد و برای آنان صرفاً غیبت موجه ثبت می گردد.
-جهت تغییر رشته لازم است دانشجو حداقل 12 واحد درسی با معدل 14 بگذراند .(گروه آزمایشی علوم انسانی فقط به رشته های انسانی در مرکز و گروه آزمایشی علوم تجربی و ریاضی به کلیه رشته های موجود در مرکز می توانند تغییر رشته دهند)
- درزمان امتحانات بهمراه داشتن کارت شرکت در آزمون ،مداد وپاک کن و خودکار الزامی است.
-درآزمون الکترونیکی بهمراه داشتن شماره دانشجویی و شماره شناسنامه الزامی است.
- درس جزء سی قرآن بدون شهریه ،بدون احتساب در واحد و صرفا با تاثیر مثبت درمعدل است.(اگر دانشجو از این درس مردود شود در معدل محاسبه نمیشود)
- دانشجویان حتما بعد از انجام انتخاب واحد باید گزارش 101 (گزارش نتیجه ثبت نام دانشجو در طول ثبت نام)خود را دریافت نمایند و دریافت این گزارش نشانه انجام درست انتخاب واحد می باشد.
- دانشجویان در آغاز ترم های جدید حتما در هنگام حذف و اضافه باید نمرات ترم قبل خود را کنترل نموده تا از انجام آخرین اصلاحیات نمرات مطلع گردند و حتما در حذف و اضافه یک بار دیگر انتخاب واحد خود را کنترل نمایند.
- کافی نت ها هیچ گونه مسئولیتی در قبال انجام درست انتخاب واحد و اطلاعات آموزشی دانشگاه ندارند و با توجه یه تغییرات بخشنامه های آموزشی و سعی در راحت تر نمودن کارها یرای دانشجویان آن ها اطلاعات دقیقی از کلیات بخشنامه های آموزشی دانشگاه ندارند،بنابر این هر گونه اطلاعات آموزشی را از داخل سایت گلستان و یا پورتال پیام نور و یا از طریق مراجعه به کارشناسان محترم واحد آموزش دریافت نمایید تا متضرر نشوید.
- از در اختیار قرار دادن شماره دانشجویی و رمز عبور خود به افراد ناشناس و دیگران اکیدا خودداری نمایید چون با در دست داشتن شماره دانشجویی و رمز عبور سایت گلستان می توان به اطلاعات شخصی دانشجو و انتخاب واحد های دانشجو دستیابی پیدا نمود.
- اطلاعات دانشجویان قدیمی دانشگاه مربوط به سال ها و ترم های گذشته بوده و گاهی اصلا درست و به روز شده و قابل استناد نمی باشد.
- حضور در کلاس های دروس تئوری اصلا الزامی نمی باشد و باعث کسر نمره میان ترم نمی شود و در هر صورت امتحان میان ترم از 6 نمره می باشد.دانشجو می تواند به صورت غیر حضوری فقط در آزمون های میان ترم و پایان ترم حضور یابد و از نمره میان ترم نیز استفاده نماید.
- برای کلیه دانشجویان در هر ترم هم نمره میان ترم استاد و هم ((ضریب ده هفتم از نمره 14 نمره پایان ترم)) محاسبه می گردد و هر کدام که باعث نمره بالاتری گردد،لحاظ می گردد.
- بعد از پایان مهلت ثبت نمرات میان ترم توسط اساتید که توسط دانشگاه اعلام می گردد،نمرات میان ترم کلا قفل می گردد و امکان ثبت مجدد و تغییر آن امکان پذیر نمی باشد.بنابراین یک هفته مانده به پایان مهلت ثبت نمرات میان ترم حتما نمرات میان ترم خود را کنترل نموده و در صورت عدم مشاهده نمره میان ترم به مسئول محترم امتحانات و یا کاربر ارشد واحد رایانه مراجعه فرمایید.
- آخرین تغییرات در تاریخ امتحانات پایان ترم در کارت آزمون دانشجویان قابل مشاهده می باشد و داشتن پرینت انتخاب واحد در روز آزمون پایان ترم قابل استناد نمی باشد.
-هر گونه مشکلات و نکات مبهم آموزشی در مورد رشته خود را صرفا با کارشناسان محترم رشته خود در میان گذاشته و از مراجعه و یا پرسش از افراد غیر مسئول که ارتباطی با کارهای دانشجویی شما ندارند اکیدا خودداری فرمایید.
                                                                                                                                    **واحد آموزش**

 
امتیاز دهی